Makedonya

Makedonya’da Gezilecek Yerler

Balkanların en güzel şehirlerinden biri olan Makedonya'da gezilecek şehirler ve yerler, önemli noktalar ve camileri içeren gezi rehberi

Vizesiz Balkanlar Gezi Rehberi

Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk ve Kosova'da gezilecek şehirler, gezi planı ve buralarda kaç gün kalınması gerektiğiyle ilgili detaylı bir rehber.

Devamını Oku 109 Yorum
Bitola Gezi Rehberi

Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim aldığı Bitola (Manastır) şehrinde gezilecek yerler, Atatürk müzesi, Sirok Sokak ve Eski Çarşı ile ilgili bilgiler.

Ohrid Gezi Rehberi

Makedonya'nın incisi ve UNESCO listesinde bulunan Ohrid şehrinde geçirdiğim üç günü detaylı olarak bu gezi rehberimde okuyabilirsiniz.

Devamını Oku 12 Yorum
Üsküp Matka Gölü ve Kanyonu

Üsküp'ün doğa harikası Matka Göl ve Kanyonuyla ilgili bilgiler, merkezinde bulunan restoran, kilise, tekne turu ve patika yoluyla ilgili bilgiler.

Devamını Oku 18 Yorum
Üsküp Gezi Rehberi

Makedonya'nın başkenti ve aynı zamanda en yapay şehri Üsküp'te gezilecek yerler, şehrin ve önemli noktaların tarihlerinin bulunduğu bir gezi rehberi.

Devamını Oku 31 Yorum
Vizesiz Balkan Ülkeleri İçin Gezi Planı Yapmak

Vizesiz Balkan ülkeleri için gezi planı nasıl yapılır? Gezilecek şehirler hangiler ya da önemli noktalar nereler? Balkan otobüslerinde yaşanabilecek olası durumlar, pasaport kontrolleri, sınır geçişleri, Balkanların tarihi ve çok daha fazlasını içereden gezi planı yazısı.

Devamını Oku 401 Yorum