Seyahat Notlarım

Erdebil Gezilecek Yerler

İran'ın Erdebil (Ardabil) şehrinde gezilecek yerler, görülecek şeyler ve şehir tarihini içeren bir gezi yazısı. Şeyh Safi'nin hayatı, türbesi, Şah İsmail'in hayatı ve türbesi de gezilecek yerler arasındadır.

Devamını Oku Yorum Yok
Bakü Gezilecek Yerler

Azerbaycan'ın başkenti ve en büyük şehri Bakü'de gezilecek yerler: Kız kulesi, İçeri Şehir, müzeler, Yanar Dağ, Ateşgah gibi yerlerin detaylı tarihi anlatımı.

Şeki Gezilecek Yerler

Azerbaycan'ın tarihi şehirlerinden biri olan Şeki'de; gezilecek yerler, Han Sarayı, Kiş Kilisesi, kale içi, müzeler, şehir tarihi, yeme-içme önerileri gibi bilgileri içeren bir gezi yazısı.

Devamını Oku Yorum Yok
Gence Gezilecek Yerler

Azerbaycan'ın en büyük ikinci şehri Gence'de gezilecek yerler, Şah Abbas meydanı, Göygöl, Nizami Gencevi'nin hayatı ve mezarı, şehir tarihi, Kafkas İslam Ordusu, Nuri Paşa, Atatürk Caddesi ve çok daha fazlasını içeren gezi rehberi

Kuba – Kırmızı Kasaba – Afurca Şelalesi

Azerbaycan'ın Kuba bölgesinde yer alan Kırmızı Kasaba, Afurca Şelalesi, Tengealtı köyü ve Kınalı Köyü'nü içeren gezi yazısı.

Devamını Oku Yorum Yok
Lenkeran Gezilecek Yerler

Azerbaycan'ın İran'a komşu şehri Lenkeran ve çevresinde gezilecek yerler, Talışlar hakkında bilgi, Azerbaycan-İran arasındaki Astara sınırdan nasıl geçileceği gibi bilgileri içeren bir seyahat yazısı.

Helsinki Gezilecek Yerler

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gezilecek yerler, şehir tarihi, sanat müzeleri, adalar ve çok daha fazlasını içeren gezi rehberi.

Odessa Gezilecek Yerler

Ukrayna'nın en büyük 3. şehri Odessa'da gezilecek yerler, şehir tarihi, görülecek yerler, şehir efsaneleri, müzeleri ve çok daha fazlası.

Kişinev Gezilecek Yerler

Moldova'nın başkenti ve en büyük şehri Kişinev'de gezilecek yerler, şehir tarihi, önemli bilgiler, Sovyet mimarisi ve çok daha fazlası

Devamını Oku Yorum Yok