Vize Sponsor Dilekçesi Örneği

Turist olarak Avrupa ülkelerine gidenlerin en çok uğraştığı konuların başında vize geliyor. Eğer çalışan biriyseniz vize almak daha kolayken, çalışmayan ya da öğrencilerin vize alması biraz zor olabiliyor. Çünkü konsoloslukların en çok dikkat ettiği konu olan “maddi birikim” tam olarak karşılanamadığı için bu konuda bir sponsora ihtiyaç duyuluyor. Bu yazımda Schengen vizesi alabilmek için örnek sponsor dilekçesini bulabilirsiniz.

Sponsor Dilekçesi

…….. BAŞKONSOLOSLUĞUNA

………. Üniversitesi, ………… fakültesi öğrencisi, “….” TC kimlik numaralı, ../../…. doğumlu olan oğum/kızım  …………..’ın ../../…. – ../../…. tarihlerinde yapacağı …… gezisinde sağlık ve tüm gezi masraflarının hepsinin tarafımdan karşılanacağını taahhüt ediyorum.

Yasal Velinin Adı Soyadı
İMZASI

şeklinde bir dilekçe yazılabilir.


Şimdi de bunun doldurulmuş halini paylaşayım. Örnek konsolosluğumuz İtalya olsun.

İTALYA BAŞKONSOLOSLUĞUNA

Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi öğrencisi, 1111111111 TC kimlik numaralı, 01/01/1995 doğumlu olan oğlum Ali Veli‘nin 26/03/201630/03/2016 tarihleri arasında yapacağı İtalya gezisinde sağlık ve tüm gezi masraflarının hepsinin tarafımdan karşılanacağını taahhüt ediyorum.

Ahmet Veli
— İmza —

Burada kalın olarak yazdığım yerleri kendinize göre doldurabilirsiniz.


Eğer dilekçeyi biraz daha süslemek ve daha uzun süreli bir vize başvurusu yapmak isterseniz,

İTALYA BAŞKONSOLOSLUĞUNA

Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi öğrencisi, 1111111111 TC kimlik numaralı, 01/01/1995 doğumlu olan oğlum Ali Veli‘nin 26/03/201626/04/2016 tarihleri arasında yapacağı 30 günlük İtalya, İspanya ve Fransa gezisinde sağlık ve tüm gezi masraflarının hepsinin tarafımdan karşılanacağını taahhüt ediyorum.

Masrafları karşılayabilecek maddi birikimime dair belgeleri ekte görebilirsiniz.

Ahmet Veli
— İmza —


Dilekçe Nasıl Yazılır?

Öncelikle bu belgeyi boş bir A4 kağıdına mutlaka size sponsor olacak kişinin yazması gerekir. Ben her zaman dilekçeler için bilgisayar çıktısı yerine elle yazmanın daha uygun olacağını düşünüyorum. Dilekçeyi yazarken ayrıca sayfanın en başından başlanmaması gerekiyor. Yani girişteki “…. BAŞKONSOLOSLUĞUNA” ve en alttaki “imza kısmı”, sayfanın alt ve üstüne aynı boşlukta olmalı (tam ortalanmalı).

Örnek:

…. boşluk ….
…. boşluk ….

DİLEKÇE YAZISI

…. boşluk ….
…. boşluk ….

gibi. Üst ve alt tarafta eşit boşluk kalmalı (göz kararı). Yani şöyle değil:

DİLEKÇE YAZISI
…. boşluk ….
…. boşluk ….
…. boşluk ….
…. boşluk ….

gibi değil.

Kimler Sponsor Olabilir?

Bu konu kesin ve net. 1. dereceden akraba ya da size bakmakla yükümlü kim varsa (yasal veli) size sponsor olabilir. Diğer kişiler sponsor olamazlar.

Akrabalık Dereceleri:

  • 1. Derece Akrabalar: Anne, Baba, Çocuklar (kardeşiniz değil, çocuğunuz varsa)
  • 2. Derece Akrabalar: Dede, Nine, Torun, Kardeşiniz
  • 3. Derece Akrabalar: Dayı, Amca, Hala, Teyze, Yeğenler

Akrabalık dereceleri bu şekilde. Bu listeye göre size sadece anne ve babanız sponsor olabilir. Eğer ikisi de hayatta değilse, size bakmakla yükümlü olan akrabalarınızdan birisi size sponsor olabilir (bunu kanıtlamak koşuluyla).


Vize dilekçesi örneği ve detayları bu şekilde. Herkese iyi vizeler dilerim 🙂

Yorum Yaz

Yorumlar

tubA
30 Mayıs 2016

tesekkurler 🙂

cansu
22 Haziran 2016

Abla sponsor olamaz mı?

Şahin Doğan
22 Haziran 2016

Normalde hayır ancak konsolosluklar gerekli gördüğü taktirde kabul edebilirler. Arayıp sormanız gerekir.

Cansu
23 Haziran 2016

Arayıp öğrendim; öncelikli olanlar anne ve babaymış, istersek onların yanına ek olarak abla da gösterilebilirmişim.

Teşekkürler. 🙂

isimsiz
23 Haziran 2016

kendi kendine sponsor olma olasılığı nedir onun için nasıl bir dilekçe yazmak gerekir?

Şahin Doğan
23 Haziran 2016

Kendi kendine sponsor olmak derken neden bahsettiğini anlayamadım?

merve
23 Haziran 2016

Merhaba, annem calismiyor fakat bankada yüklü miktarda döviz ve gayrimenkul tapusu var, bu durumda Avrupa gezim icin bana sponsor olabiliyor mu ? Ben yaklasik 1 yil once mezun oldum bir sure calistim, daha önce de Amerika ve schengen vizem var, vize danismanlik sirketleri calismadigim icin vizeyi alamayacagimi soyluyor, size sormak istedim, tesekkurler.

Şahin Doğan
24 Haziran 2016

Selam Merve. Vize danışmanlık şirketi benim için de aynı şeyi söylemişti ancak siz evraklarımı teslim edin, onlar karar versin demiştim. Sponsorsuz ve kendi hesabımdaki para ile başvuru yaparak 45 günlük vize almıştım. Senin durumun da biraz benzer. Yani tüm evrakları sunamayacağın için aracı kurumlar bunu iletmek istemezler. Şansını dene derim. Ama vizenin çıkmama ihtimali epey fazla oluyor bu şekilde.

Merve
24 Haziran 2016

Tamamdir cok tesekkurler, sansimi denemekte fayda var.

Sevde
11 Temmuz 2016

Teşekkür paylaştığınız için sadece bir dilekçe diyorsunuz ama internette bulabilmek bir ölüm.

Deniz
18 Temmuz 2016

Merhaba,

Paylaşımınız için teşekkürler öncelikle.
Ben 2013’te mezun oldum 2.5 sene çalıştım fakat 6 aydır çalışmıyorum öğrenci de değilim. Bu durumda babam sizin örnekte vermiş olduğunuz gibi bir sponsor dilekçesi yazsa ve babamın hesabını ve varlıklarını göstererek vizeye başvuru yapsam olur mu?

Şahin Doğan
18 Temmuz 2016

Gideceğin ülke ve seyahat sürene göre değişir Deniz.

Gökçe
04 Ağustos 2016

merhaba, avusturya schengen vizesi için sponsorun pasaport fotokopisi istiyor fakat babamın pasaportu yok ve çıkartması için de zaman yok. bu sorun olur mu ve ne yapmalıyım

Şahin Doğan
05 Ağustos 2016

Merhaba, sorun olmaz 🙂 Kimlik fotokopisinin yeterli olması lazım.

Salih
05 Ağustos 2016

Merhaba,

Oncelikle tesekkurler yaziniz icin. Hala ogrenciyim ve vizesi icin debeleniyorum. Annem calismiyor babam ise emekli fakat rahattsizligi sebebi ile bugun belgelerini almak icin biz basvurdugumuzda bize veremeyeceklerini soylediler. Bunun icin vasisi olmamiz gerektigini soylediler ama uzun bir is ve benim basvurumun aciliyeti var. Bu durumda kendi hesabimda gosterecegim para ile birlikte amcamin ya da calistigim bir sirketin (sigortali olarak calismiyorum, freelance calisiyorum) sponsorlugunu sizce kabul ederler mi?

Şahin Doğan
06 Ağustos 2016

Merhaba, 3. dereceden akrabaların sponsorluğunu kabul etmezler. Kendi hesabın ile başvurmayı deneyebilirsin.

Salih
06 Ağustos 2016

Anladım. Kendi hesabımda ne kadar göstermem onlar için ikna edici olur sence? Ve bu parayı nasıl kazandığımı ispatlamalı mıyım? Bu arada schengen ve ingiltere için soruyorum. Tekrar teşekkürler…

Ahmet
06 Ağustos 2016

Ablamın hesabında daha çok para olduğu için ben ablamı sponsor olarak gösterdim. Portekiz Büyükelçiliğe bunu sordum nüfus kayıt örneği ile yakınlık derecesini kanıtlamanız gerek dedi. Onuda hallettim sıkıntı yok ancak şuan vize başvuru formunu dolduruyorum. Orada yasal velinin adı soyadı yazıyor. Buraya annemin ismini mi yazmalıyım yoksa sponsorum olan ablamın ismini mi? Bilgi verirseniz çok sevinirim iyi günler.

mehmet
15 Ağustos 2016

çok teşekkürler.

anıl çağlayan
16 Ağustos 2016

allah razı olsun çooooooooooookkk teşekkür ederim

Ercan
16 Ağustos 2016

Sahin bey onvelikle yaziniz icin cok.teşekkür ederim .ogrenciyim Bana sponsor olacak kimse yok fakat yazin calisip parami biriktirdim kendi.banka hesabi mi gostersem daha iyi olur mu cunku sponsor olacak kimsem yok ve hesapta ki paramin yeterli olacagini dusunuyorum

Şahin Doğan
16 Ağustos 2016

İmkansız değil ama zor bence 🙂

Harun
22 Ağustos 2016

Merhaba, ben üniversite öğrencisiyim şuan gelirim yok ve Almanya vizesi almak istiyorum davetiyem felan geldi.
Babam emekli ve üstüne ev, arsa var, emekli maaşının %70 i krediye kesiliyor.
Bu durum hesap dökümünde gözüktüğünde konsolosluk vize için sıkıntı yapar mı?
Başka gösterebileceğim maddi gelir yok çünkü.

Şahin Doğan
22 Ağustos 2016

Eğer hesapta yeterli para varsa sorun olacağını zannetmiyorum.

Çiçek
21 Aralık 2016

Merhaba şahin bey benim durumum da hemen hemen arkadaş gibi tek farkı kredisi borcu vs yok … Yanlız öğrenciyim ama yaş 27 davetiyem falan yollandı Almanya’dan vise konusunda sizce alabilir miyim

zeynep
01 Eylül 2016

Merhaba italyaya vize için başvurucam dayımın sponsorluğunda gitmeyi planlıyordum ama siz dayının geçerli olmadığını söylemişsiniz bu doğru mu?

Şahin Doğan
02 Eylül 2016

Konsolosluğu arayarak sorabilirsin. Bazı konsolosluklar tolerans gösterebiliyorlar.

Deron
02 Eylül 2016

Slm benim size bir kaçsorum olacak
1 )ben bu sene mezun oldum halamin oğlu ve Almanya da ki abim bana sponsor olabilir mi öğrenci olmadığım halde .
2) öğrenci olma ihtimalim var tekrar bu sene bu durumda da buradaki kuzenim ve Almanya da ki abim bana sponsor olabilir mi yani ikisinin sponsor olması bir avantaj sağlar mı
3) 2014 de 3 ay kaldım Almanya da bu bir avantaj mıdır bir yararı olur mu

erdi
06 Eylül 2016

Meraba. Yazınızı çok beğendim elinize sağlık. Size bi sorum olacak. İtalya için 1 haftalık vize almak istiyorum gezmek için. Fakat babamın düzenlibi geliri ve banka hesabı yok. Babamın eniştesi şirket sahibi ve maddi desteğimi o sağlamakta. Konsolosluğu aradım ve durumu anlattım babamın eniştesini sponsor olarak göstersem sıkıntı olurmu dedim deneyin fakat kabul edeceklerini zannetmiyorum dediler. Sizce kabul edilir mi ? Ne yapmalıyım ? Teşekkür ederim.

Şahin Doğan
06 Eylül 2016

Bence de olmaz gibi geliyor ama şansınızı deneyin yine de 🙂

Eda
10 Eylül 2016

Merhaba,ben aralıkta İspanya vizesine başvurmayı planlıyorum.Şubat için bilet aldık.Şöyle bir sorum olacak ben şuan çalışıyorum hesabımda belli bir miktar para olacak ama öğrenciyim.Kasımda işten ayrılacağım.Sponsoru babam yapmayı düşünüyorum.Babamlar 3 ortaklar,adil ortaklık.Ticaret yaptıkları için bankada belli bir para sirkülasyonuda var doğal olarak lakin kendisi Bağ-Kur’lu.Sizce bana bize verirler mi

Şahin Doğan
10 Eylül 2016

Vizeye 3 ay önceden başvurabiliyorsun. Kasım’da, şirketten ayrılmadan önce başvuru yapabilirsin bence 🙂

Eda
10 Eylül 2016

Merhaba,yazınızı detaylı bir şekilde okudum teşekkür ederim öncelikle.Ben şubat için İspanya uçak bileti aldım ve aralıkta vize başvurusu yapacağım.Öğrenciyim ama kısa bir süreliğine çalışıyorum o zamana kadar iştem çıkmış olacağım ama bankada birikimim olacak.Sponsoruda babam yapmayı düşünüyorum.Babamlar adi ortaklar,ticaret yapıyorlar esnaf yani kısaca.Bankada belli bir para sirkülasyonu var bu yüzden.Ayrıca Bağ-Kur’lu.Sizce bana vize verirler mi?

oytun
13 Eylül 2016

elimde 5 yıllık pasaport var öğrenciyim 1 haftalık fransaya gidicem vfs global harbiye aracılığı ile evraklarımı teslim edicem.sponsorumu babannem emekli ve bir kan bağı olmayan aileden sayılmayan ama çok yakın bir abim bana sponsor olucak bankada taminen 5 bin tl gibi bir miktar olucak sponsor konusunda sıkıntı çıkarmı.babamın maaşı bankaya yatmıyor elden alıyor.

Erkut taner
18 Eylül 2016

Merhaba ben 1 ay sonra fransaya gidicem vfs globalden basvurmayi dusunuyorum ogrenciyim babam sponsor olucak bagkurdan emekli bankada en az ne kadar gostermem
Lazim birde 1 ay iyi bi zaman mi vize icin az degil heralde ?

kubra
23 Eylül 2016

Öncelikle paylaşım için teşekkürler
Ben annem ve kardeşim ile ispanya için vize başvurusunda bulunacağım. Kardeşim öğrenci olduğu için sizin verdiğiniz örneği dolduracağım. Annem ev hanım, onun için de ….. TC’No’lu diye bir giriş yapmam yeterli olur mu sizce?

Furkan
10 Ekim 2016

İspanya’ya üniversite okumak için gitmek istiyorum.Benim vize türü farklı olacak galiba ama sponsorum olacak kişi yine aileden mi olmak zorunda ? Ailem çalışıyor masrafları karşılayabilir ancak banka hesabında bir para gösteremeyiz, bankayla pek işleride yok zaten.Ailenin yanında başka bir kişi daha (aile bağımız yok) gösterebilirmiyiz ?

Ersin bulut
18 Ekim 2016

Annem bana sponsor olacak ve annemin. Yuanistana vize almak istiyorum gerekli evraklari bana tetayli yollarmisiniz

mehmet
21 Ekim 2016

merhaba. merak ettiğim bir konu var benim. bildiğiniz gibi İtalya’nın başkonsolosluğu İstanbul’da . Örneğin İzmir’de veya Ankara’da vizeye başvuru yapıyorsak yine de “İtalya Başkonsolosluğuna” şeklinde mi yazmamız gerekir?

Şahin Doğan
22 Ekim 2016

Çok farkedeceğini zannetmiyorum ama doğrusunu yazmak istersen; Ankara için İtalya Büyükelçiliği, İstanbul için İtalya Başkonsolosluğu, İzmir için İtalya Konsolosluğu şeklinde geçiyor 🙂

selin
22 Ekim 2016

merhaba, çok teşekkürler öncelikle. dilekçenin bilgisayardan çıkartılıp altına imza atılması yeterli mi, yoksa her şeyi elle yazmak mı gerekmekte?

Şahin Doğan
23 Ekim 2016

Elle yazmak daha iyidir ama bilgisayardan çıkarsan da sorun olmaz.

cagla
01 Kasım 2016

merhaba, ben sponsor olarak annemi göstereceğim fakat imza sirküsü yok bu çok problem olur mu ? bir yakınım imza sirküsü olmadan başvurmuş ve kabul etmişler.
1 gün sonra başvurmaya gideceğim acil cevap verebilirseniz çok sevinirim…

Şahin Doğan
02 Kasım 2016

Merhaba, hangi ülkeye başvuracağın önemli.

Hülya
03 Kasım 2016

Merhaba, Benin biraz durumum karışık, bizim vize başvurusu için tam vukatlı nufüs kayıt ötneği lazım, ve bize yurtdışında davetiye yollayan kuzen diye göndermiş ve aslında akrabalık derecemiz çok uzak! Konsolosluğu aradım ve kuzen kayıtda çıkmaz dedim onlarda kendiniz dilekçe yaZmanız yeterli dedi! Nasıl bir dilekçe yazsam bilmiyorum! Annemin teyzesinin torunu eşi oluyor bize davetiye yollayan yani… Ne yapsam nasıl yazsam bilmiyorum bana bir örnek yollabilirmisiniz acaba. Tşkler ediyorum

Ege
13 Kasım 2016

merabalar, verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkürler. Ufak bir sorum olacaktı fikir verebilirseniz sevinirim. Sigortalı çalışanım, belgeleyebileceğim 1.500tl maaşım var. ancak banka hesaplarım yetersiz. başvuru döneminde şahsi hesabıma yeterli miktarda parayı yatırabilirim ama bu seferde bahsedilen son 6 aylık hesap hareketleri kriterine takılma ihtimalim var. Çalışan olmama rağmen öğrencilerin yaptığı gibi Anne-Baba sponsorluğundan faydalanma şansım var mı? Teşekkürler..

alara
20 Kasım 2016

merhaba 2 ay sonra 18 ime basıcam sizce öğrenci vizem için başvurucam.Lise sonu amerikada okuyup üniversiteye orada devam etmeyi düsünüyorum.Sizce bu mümkünmü yoksa bana sadece lise son içinmi süre verebilirler

Şahin Doğan
20 Kasım 2016

Eğitim için farklı vize türleri var ve o konularda bilgim yok ne yazık ki.

OĞUZHAN SAFA
27 Kasım 2016

yazınız için tşk. ilk sorum vize talep dilekçesi örneği elinizde varsa linkini atabilir misiniz? (erasmus için)
ikinci olarak (ispanya vizesi için) banka hesap dökümleri yani hesapta bulunması gereken para sizin isminize ait hesapta mı yoksa sponsorunuza ait hesapta mı bulun malıdır?

İsmail
15 Aralık 2016

Sponsorların neleri olması lazım bi zahmet yardımcı olursanız teşekkür ederim

Erhan cifteler
18 Aralık 2016

Selamlar
Ben 1966 doğumluyum emekliliğe 4 yıl var çalışmıyorum pırlanta experligi yapiyorum ve uluslararası geçerli pırlanta sertifikaları var (HRD BELÇİKA )
Babam alman vatandaşlığına geçmiş fakat alzheimer hastası 88 yaşında bilinci yerinde değil ve alman hastanesinde yatıyor benim babamı görmek için ne yapabilirim ve almanya’da haklarım nelerdir bilginiz varsa yol göstermenizi rica ediyorum

Kardelen Cengiz
18 Aralık 2016

Merhaba İtalya schengen başvurusunda anne ve babam eğer masraflarımı karşılayamayacaklarına ve teyzemin sponsor olacağına dair bir yazı yazıp imzalarsa(ve bunlar başvuruya imza sirküleri ile konulursa) teyzemin sponsor olabileceğine dair şeyler okudum doğru mudur acaba?

Gürol TOPAK
02 Ocak 2017

Teşekkürler

Alihan
15 Ocak 2017

Merhaba benim babam çalışmıyor annem ev hanımı teyzemin yanına davetle gideceğim ve bütün masraflarımı teyzem karşılayabilrmi ?

Şahin Doğan
18 Ocak 2017

Merhaba. Hayır, karsilayamaz.

Slymn
06 Mart 2017

Selam 10 kuzenimin dugunu icin istek yaptilar. Sponsorun bankada para gostermesi zorunlumu ?

Serenay
15 Ocak 2017

Merhaba ; ispanya için schengen vizesinde babamı sponsor göstereceğim dilekçenin ingizce olarak beyan edilmesi gerekiyor türkçe olmasında bir sakınca olur mu ? daha önce ingiltere vizesi için vize danışmanlık merkezi ingilizce bir dilekçe yazdırmıştı şimdiden teşekkürler.

Şahin Doğan
18 Ocak 2017

İngiltere bu konuda biraz daha katı. Evraklar arasinda aksi belirtilmedikçe türkçe dilekçede sorun olmaz.

yunus emre
29 Ocak 2017

merhabalar.. şimdiden teşekkür ederim size bir kaç soru soracağım.
Almanyaya gitmek için davetiye gelecek bana ve ben resmi olarak çalışmıyorum. Almanyadan davetiye yollayan kişi sponsor olabilir mi ? olursa tekrar babamın bu dilekçeyi yazmasına gerek var mı ? ve öğrenci değilim nasıl bir dilekçe yazabiliriz ? yardımcı olursanız çok sevinirim. tekrar teşekkürler..

Aslı Ayberk
08 Şubat 2017

Merhaba,bir konuda fikrinizi almak istedim.Yaklaşık 6-7 ay önce paket tur ile İsviçreye seyahat edecektim. Vize başvurum daha önce yeşil pasaportum olmasına ve o pasaportla Avrupa ülkelerine defalarca giriş çıkış yapmama rapmen “ülkeyi terk etmeyeceğimin düşünülmesi” bahanesiyle reddedildi.Asgari ücretle çalışıyorum ancak hesabımda ekstra param vardı.Başvuruyu o koşullarda yaptım.Sizce bir sonraki vize başvurumda çalıştığım halde babamı sponsor göstererek vize alma şansım nedir?Cevabınız için teşekkür ederim şimdiden:)

Şahin Doğan
12 Şubat 2017

İsviçre biraz katı davranmış. Bence başka ülkelere sponsor göstermeden de başvuru yapabilirsin.

Aslı Ayberk
24 Şubat 2017

Cevabınız için teşekkür ederim.Seyahat edeceğim paket tur üç ülkeden oluşmaktaydı.Giriş ülkem Fransa çıkış ülkem İtalya olduğu halde en uzun süreyi İsviçrede geçireceğim için İsviçreden vize almam için yönlendirilmiştim.Gerçekten acı ce keyifsiz bir tecrübe olmuştu.Üstüme bulunan araba ruhsatı telefon faturası gibi evrakları bile almamıştı.Sonrasındaysa böyle bir red alınca sanırım hayatımda en sinirli olduğum günü yaşamıştım.Bir sorum daha olacak.Giriş yapılacak ya da en fazla kalınacak ülkeden değil de bambaşka bir ülkeden vize alınınca bazı ülkelerin girişinde sorun yaşandığı bazı ülkelerin isr buna önem vermediği söyleniyor.Kişisel tecrübeleriniz ve gözlemleriniz var mı bu konuyla alakalı?Tekrar teşekkür ederim.Sevgiler:)

Eren
16 Şubat 2017

Merhaba, dilekçe örneği ve bu zamana kadar sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar için ben de teşekkür ederim.
Benim sorum biraz değişik. Bu ay sonuna işimden ayrılıyorum ve Nisan ayında da Avusturya için Schengen vizesi alıp yedi günlük farklı ülkeleri de içeren bir tatil planlıyorum. Küçük bir kaçamak aslında. Sonrasında tekrar iş bul ve çalışmaya devam tabi… Sizce nasıl bir yol izleyip vize alabilirim? Şu an çalıştığım yerden hangi belgeleri almam vize için yararlı olur? Ailemi de sponsor göstermek istemiyorum. Tamamen kendi imkanlarımla, herhangi biryerde çalışıyor gözükmeden nasıl vize alabilirim? Şimdiden çok teşekkürler.

Şahin Doğan
19 Şubat 2017

Çalıştığın şirket ile anlaşarak vizeye başvurabilirsin. Tek yapacakları -ve yapmak zorunda oldukları- maaş bordronu vs. vermek. Bir tek dilekçe kalıyor. Onu da yöneticilerini ikna ederek imzalatabilirsin.

melisa
22 Şubat 2017

çalışmayanlar için nasıl bir dilekçe yazmamız gerekiyor?

volkan demirkıran
28 Şubat 2017

iyi aksamlar benım bi sorum olcak ben maceristana vize almak istiyorum ögrencıyım ama babamın hesabında para olması gerekiyormus babam belediyede calısıyor fakat borcu oldugundan otomatik kesiliyor birikmiş para gozukmuyor bunun ıcın bilgi isticektim

Şahin Doğan
04 Mart 2017

Vize alabilme ihtimalin çok düşük olur maalesef. Bence şansını zorlama. Red yersen ileride başvuracağın vizeleri etkileyebilir.

Ceren
03 Mart 2017

Merhaba,
Öğrenciyim ve turist olarak 4 günlük italya vizesine basvurmayı düsünüyorum.
Babamın kendi işi ve geliri var aynı zamanda emekli. Kendi işinde kazancı elden oldugu icin gösterebilecegim banka hesabı yalnızca emeklilik hesabı. Çalışan ve emekliyken babamı emekli sponsor gösterip yalnızca emekli hesap hareketlerini sunsam vizede sorun olur mu

Damla
06 Mart 2017

Şahin bey merhaba
Nisanda italyaya gitmek istiyorum fakat yeni işe girdiğim için 3 aylık maaş bordrosu veremiyorum tabi. Bir acente maaş yazısı alabileceğimi ama yeni işe girdiğim için işimin zor olduğunu söyledi. Diğer bi acente ise hiç bi belge vermemi sponsorlu gitmemi söyledi sizce hangisini yapmalıyım?

Şahin Doğan
26 Mart 2017

Merhaba, yeni işinden önce çalıştığın şirketten alabilirsin (varsa eğer). Yok ise, kaç aylık alabilirsen al. Eğer hesabında yeterli miktarda para varsa ve daha önce yurtdışına çıkmışsan vize alabilirsin. Ben de 2 aylık bordrolarımla çok kez başvuru yaptım 🙂

eda
16 Şubat 2018

merhaba.ben geçen sene hollanda için vize başvurusunda bulundum arkadaşım doğum için davetiye gönderdi.fakat red aldım ülkenizin genel durumundan dolayı diye..şuan 6 aydır bir şirkette çalışıyorum ve bankamda yeterli miktrda 6-7 bin tl para var.hesabım da hareketli.Hollanda için 3 günlük vize başvurusu yapmak istiyorum. sizce vize alma olasılığım nedir

Kaan
05 Mart 2017

Merhaba Sahin bey, bizi itinayla bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederiz. 🙂
Bu ay itibariyle isten ayrildim, issizlik maasi almaktayim. Universite cok bitti ama su anda acikogretim isletme ogrencisiyim. Emekli ogretmen olan annem ile babamin emekli bordrolari, tapulari ve bankada bir miktar paralari var. Acikogretim uzerinden kendimi ogrenci gostererek ailemin sponsoru ile Belcika vizesine basvurursam reddedilme ihtimalim yuksek mi? Oranin vatandasi olacak arkadasimda kalacagim, ondan da davetiye isteyebilirim.

miray
08 Mart 2017

Merhaba
1,5 yıla yaklaşan bir süredir bir firmada çalısıyorum.İspanya vizesi için gerekli tüm evraklarım hazır ancak firmanın borcu oldugu için şuan faaliyet raporu alamıyor.Bu belge olamadan da vizenin çıkmayacağını söylüyorlar.Babam emekli,annemse çalışmakta olan kamu parsoneli annem sponsor olsa vize alabilirmiyim?Sgk lı gözükmem bu durumu engeller mi?Firmanın borcu beni neden etkiliyor buna hiç anlam veremedm.

Gamze
15 Mart 2017

Merhaba.bebegimle birlikte yurtdisina gitmek istiyorum akraba ziyaretine.ev hanimiyim ve evliyim ama eşim ssk yok.bana a annem sponsor olabilir mi schengen vizesi için?

Şahin Doğan
26 Mart 2017

Merhaba, hayır olamaz.

Figen
21 Mart 2017

Merhaba öğrenciyim, Almanya vizesine başvurmak için annemi sponsor olarak göstermeyi düşünüyorum ancak kendisi çalışmıyor. Buna rağmen bankada yeterli miktarda parası var. Çalışmaması sorun olur mu? Babamı da göstersem 2 sponsor olabiliyor mu? Babam çalışıyor ancak maaş hesabından başka hesabı yok ve onda da yeterli miktarda para yok. Son olarak bir de bankadaki paranın hareketli olmaması sorun yaratır mı? Para çekme ya da yatırma işlemi yapılmıyor da. Cevap verebilirseniz çok sevinirim iyi günler 🙂

sevınc
19 Ağustos 2018

merhaba aynı durumu ben yaşıyoru şu an fakat çalışanım ek olarak sponsor göstermek istiyorum uzun dönem dil eğitimi almak istediğim için. anne baba durumu aynı senın gıbı. bu şekılde vıze alabıldın mı merak ettım.

Hüseyin
04 Nisan 2017

Merhaba yunanistan ‘a tatil için sevgilimle gitmek istiyorum. Ancak spnsor olarak ailemden birini gösteremem acba arkadaşımı sponsor gösterebilmem mümkün mü ?

Şahin Doğan
16 Nisan 2017

Merhaba, hayır.

Niyazi
20 Nisan 2017

Öncelikle paylaşım için çok teşekkürler. Biz bu yaz iki arkadaş interrail yapmayı planlıyoruz. Rotamızda Yunanistan yok. ( Avusturya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Hollanda Fransa, İtalya ) Fakat oradan vizeyi daha rahat alabileceğimiz söylendi. Öğrenciyiz, Yunanistan’dan 1 aylık vize nasıl alabiliriz. Planı dilekçemizde belirtmemiz gerekiyor mu ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum 🙂

Şahin Doğan
21 Nisan 2017

Gezi planını belirtmek gerekiyor. Kolay vize diye bir şey yok. Zor veya daha az zor olanı var 🙂

Murat
23 Nisan 2017

Sahin bey merhaba. 30 yasindayim su an sigortali bir iste calismiyorum. Acikogretim ogrenciligim uzerinden ogrenci vizesine basvurup annemle babami teminat gosterebilir miyim?

Şuayip
24 Nisan 2017

ANNEm vefat etti.öğrenci olduğum için maaşı bana bağlandi. Babamın hesabına para yok normal emekli kredisi var yarısı kesiliyor .Fakat benim hesabımda 3 4 bin lira var. Sıradan 10 günlük Yunanistan vizesi almam Zor mu olur ?

.aynur aydoğdu
26 Nisan 2017

Şahin Bey. Selamlar. Benim sorum şu. 3 ya da 6 aylık Shengen vizesi almak istiyorum. Sanatsal bir alanda freelance çalıştığım için düzenli bir maaşım ya da sigortam yok. Yaptığım işe göre ödeme alıyorum. Ancak bankada birikmiş yüklü miktarda param var. Ayrıca daha önceden İtalya’dan aldığım vize pasaportumda duruyor. Vizesiz pek çok Avrupa ülkesini de gezdim. Bir tur programı aracılığıyla İspanya’ya gitmek istiyorum. Sponsora ihtiyacım var mıdır? Sponsor olarak babamı göstersem hesabında benimkinden az parası var. Kendi başıma vize alabilir miyim dersiniz?

Şahin Doğan
27 Nisan 2017

Freelance calismanin zorluklari iste 🙂 Eger yasiniz buyukse konsolosluk gorusmeye cagirip neden calismadiginizi soracaktir. Makul bir cevap verirseniz neden almayasiniz 🙂

Emel
04 Mayıs 2017

Merhabalar. temmuz ortası 10 günlük bir italya gezim olacak, öğrenciyim ve masraflarımı babam karşılayacak. Babamın banka hesabına bugün yatırılmış bir miktar para var, bu paranın belli bir süre hesapta durması gerekli midir yoksa yarın gidip hesap özetini çıkartsam daha sonra parayı geri çeksek bir problem olur mu?

Leyla
29 Nisan 2017

Nadıl yazıcağım konusunda endişem vardı teşekkürler emeğinize sağlık

Hasan
04 Mayıs 2017

Merhaba Sahin Bey. Haziran ayinda kiz arkadasımi ve ailesini ziyaret için Litvanyaya gitmeyi planliyorum. Ama malesef suan bir şirkette calismiyorum. Matematik ogretmeniyim . Ozel ders vererek para kazaniyorum. 15 gunluk vize basvurusu yapacagim. Hesabimda 4.000 TL var. Kiz arkadasim davetiye yollayacak. Bu durumumu bir dilekce yazarak ifade etsem kafi olur mu ? Yoksa işimi garantiye almak icin babamimi sponsor mu gostereyim ? Kendi param varken babami sponsor gostermekte istemiyorum acikcasi. Durumum kisacasi bu sekilde. Bir diger durum ise Agustos ayinda askere gidecegim. Askerlik subesinden aldigin kagidin fotokopisini vize basvuru evraklarimin arasina koysam bir etkisi olur mu ? ( Ulkeme geri dönecegimin bir taahuttu olarak ) 22 Mayista vize basvurumu yapacagim. Vize alma ihtimalimi artiracak tavsiyede bulunup yardimci olursaniz cok sevinirim. Iyi gunler .

Göktuğ
07 Mayıs 2017

Çok yardımcı oldu. Teşekkürler!

Emir kurt
07 Mayıs 2017

Iyi günler şahin bey
Ben öğrenciyim ve polonya için schengen vizesi almak istiyorum ama kefil istiyo ve babamın yurt dışı yasağı var kefil olması sorun teşkil eder mi acaba

Barış
11 Mayıs 2017

Merhaba turistik amaçlı bir yıllık vize talep dilekçesi nasıl yazılır ingilizce olarak örnek bulamadımda

aysu
17 Mayıs 2017

Merhaba Şahin Bey. Yazın arkadaşlarımla birlikte Interrail gezisi yapmayı düşünüyorum 1 aylık. Üniversitede öğrenciyim. Annem sponsor olacak fakat annemin bir tane vadeli hesabı var ve içinde yeterli miktarda para da var ancak sanırım 3 aylık vadesiz hesap dökümü isteniyormuş. Biz de vadesiz hesap açtırdık ama benim 2 hafta sonra randevum var bu yüzden 3 aylık gösteremem. Sizce sıkıntı olur mu ikisini de aynı anda göstermeyi düşünüyorum ayrıca annem emekli

Melis
19 Mayıs 2017

Merhaba:)Erkek arkadaşım italyan ve evlilik düşünüyoruz…Ocak ayı için idata araciligiyla bir vize başvurusu yapmistim fakat red aldim…Abimle gidecektik çalışmıyor diye onun için babamı sponsor gösterdik gerek ilk vize deneyimimiz gerçekse ı data personelinin ilgisizliği yuzunden bazı hatalar yaptik ve ikimiz de red aldık…banka hesabına bir anda para yatırdık pek hesap hareketi yoktu ayrıca erkek arkadaşım davetiye gönderdi ama ordaki geçim kaynağıyla ilgili de sanırım hesap dökümü göndermesi gerekiyormus neyse bazı şartları sağlayamadık tecrubesizligimizden ve 8 ve 9.maddeden red aldık..Simdi sponsor ve davetiye karistirmadan şahsen çalışan olarak başvuru yapmayı düşünüyorum…7 gün turistik amaçlı olarak basvuracagim…gecen vize başvurumda yaptığım gibi bir anda para yüklemeyeceğim hesabımı olabildiğince hareketli göstereceğim…Şimdi sormak istediğim bazı şeyler var….
1-Red yedigim icin bazı acentalar pasaportumu değiştirmem gerektiğini söylüyorlar ama sayfada red ibaresi yok…bazilari da zaten artık pasaporta red basilmadigini naparsam yapayim sistemden görüleceğini söylüyorlar
2-seyahat plani ve iş yerinden izin dilekcesini ingilizce olarak mi yazmalıyız türkçe kabul ediyorlar mi veya hangisi makbuldür?
3-Vize basvurumu 10 temmuz için yapacağım… 21 temmuzda evraklarimi teslim edecegim..yani Nisan mayıs ve haziran 21 e kadar hesap dökümü alacagim bir problem olur mu ? 2 ay 20 gün oluyor…marttan itibaren alırsam hesabimda hareketlilik yok sadece maaş yattı onu da asgari ücretten gösteriyorlar…
4-benim gibi 8 ve 9. Maddeden red yiyen biri 2.vizesinin olumlu sonuclanabilmesi için extra nasil bir evrak teslim etmesi lazım..ayrica bir dilekçe yazmalı miyim ne yapmalıyım nolur yardımcı olun sabah akşam vizeyle ilgili forumları okuyorum hata yapmaktan korkuyorum o yuzden tavsiyeleriniz benim için çok önemli

İbrahim arı
26 Mayıs 2017

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim daha önce hırvatistana vize başvurusu yapmış red almıştım bir ay oldu dayımı sponsor gösterip schengen vizesi yunana vize almak istiyorum sizce şansım nedir dayımda yüklü miktarda para ve gayrimenkul var şimdiden teşekkürler

aliveli
04 Haziran 2017

çalışmayan kişiler için de dilekçe örnekleri koyar mısınız?

Şahin Doğan
04 Haziran 2017

Tam olarak neden çalışmadığını yazman gerekiyor zaten. Mesela ben “yapacağım 30 günlük interrail seyahati için çalıştığım şirketten ayrıldım” demiştim. Örneklerden kendin türetebilirsin bence.

Servetk
13 Haziran 2017

Merhabalar öncelıkle faydalı yazılarınız için teşekkür edıyorum.. Ben 1 yıllık mezunum son 4 aydır da çalışıyorum ancak çalıştığım şirket sıgortamı yapmayı unutmuş bunu vıze için belge toplarken farkettık bır kac günlük de sıgortam var suan yenı işe gırmıs görünüyorum ve maaşlarımızı da elden aldığımız ıcın kanıtlayamıyorum… 22-26 temmuz tarihlerinde ispanya bıletlerımı aldım banka hesabımı cok aktıf kullanmıyorum geçen günlerde katılım hesabına iyi denecek miktarda para yatırdım ama yıne de babamı sponsor göstermeyı düşünüyorum.. mimarım 4 ay boyunca bu şirket adına freelance çalıştığımı,patronumun da seyahatten sonra işe başlayacağımı beyan etmesı uygun olur mu? Teşekkürler.

Taylan
15 Haziran 2017

Merhaba benim bi sorunumvar, mail iel ulasmaya calistim hani burdan cevaplarsaniz bi de ordan karismasin diye belirteyim neyse. Balkan flexipass ile vizesiz ulkelere balkan turu yapmayi dusunuyorum universite ogrencisiyim gezim kisa 10 15 gun surecek, ama bulgaristandan nasil gececegimi bi turlu cozemedim. Bordo pasaportum var illa bi vize almak zorundamiyim? Eger oyleyse transit vize ile schengen fiyatlari yakin anladigim kadariyla e o zaman schengen alip romanyayi felande mi gezsem diye dusundum, yani mecbursam vize almaya transit yerine schengen aldigimda zararim veya karim ne olur? Ucret ne bileyim alma zorlugu vs ne fark olur

Şahin Doğan
15 Haziran 2017

Mailine cevap vermiştim. Vizen yoksa Bulgaristan üzerinden geçemezsin maalesef.

Aaaa
19 Haziran 2017

Merhaba babam vefaat etti annem öğretmen iki evimiz bir arabamız var Macaristan için vizeye başvuracağız ortalama 3 günlük gezi için 2.000₺ hesapta olması gerekiyor diyo biz 12 gün gezeceğiz. Sorum şu vizeye başvuracağım zaman hesapta galiba hesapta 8-10 bin tl olması lazım ama başvuruya kadar birikmesi zor sponsor olarak gideceğim Arkadaşımın babasını gösterebilir miyim. Amcam var amcam olmassa diye Arkadaşımın babasını soruyorum

Nurcan
19 Haziran 2017

Merhaba ,
Ben isvicrede yasiyorum annemni yanima gelmesi icin aile ziyareti vizesi icin basvurdu annemin hesapinda para yok ama biz siponsor olmak istiyoruz. Bu durumda esim sponsor olurmu davette onun adina hazirlanmisti.

Hilal yıldırım
01 Temmuz 2017

Merhaba ben İtalya’ya gideceğim kuzenimin düğünü için elimde davetiye herşey var ama anne babamın durumu yok Yani sponsor olamıyorlar öğrenciyim kendi imkanlarımla gidebilir miyim? Anne babam dilekçe yazsa ve karşılayamıyoruz dese benim için çok önemli cevap verirseniz çok sevinirimm

Anne
06 Temmuz 2017

Şahin bey öncelikle açıklamalar için teşekkürler… oglum erasmusla italyaya kabul edildi. Eylül ayinda gidecek kismet olursa. Biz ona sponsor olmadan kendi hesabina kalacagi gun sayisina tekamul eden 5000 euroyu yatirsak kabul edilir mi… çunku bizim banka hesabimiz yok.. acil cevap verirseniniz sevinirim. Zira olmuyorsa babasının da sponsor olacak gücümüz yok mektubuna imza atması için onu arayip bulmamiz gerekecek. Insallah buna gerek yoktur… nolur acele cevap verin

Şahin Doğan
06 Temmuz 2017

Merhaba, Eğitim için alınan vize için turist vizesinden farklı evraklar isteniyor olabilir. Benim bu konuda deneyimim olmadığı için sizi yanlış yönlendirmeyeyim. Üzgünüm.

hicran
17 Temmuz 2017

merhabalar italya veya fransa için vize sponsoru olarak dayımı gösterebilir miyim

Şahin Doğan
17 Temmuz 2017

Merhaba, hayır.

Serpil
18 Temmuz 2017

Merhabalar isveçte amcam davetiyemi getiriyor kendisi, akraba ziyareti kapsamında isveç’e gitmek istiyorum çalıştığım iş yeri bana 01/07/2017-21/08/2017 arasında ücretli izinli olduğuma dair yazı verdi, 50 günlük bir izin verdi şu anda o iznimden gidiyor çok fazla bir zaman kalmadı zaten, hesabımda para var, babam emekli benims sponsor dilekçesi yazdık, vize sürem işverenin verdiği izin mektubuna göre mi belirlenir acaba ?
Yoksa oradaki süre dikkate alınmaz mı ?
3 aylığına vize almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz ?
Not: Yardımcı öğretmenlik yaptğım için yaz tatillerinde sgk dan çıkış-giriş yapılıyor, verdikleri süre az olduğu için şöyle bir dilekçe yazsam sizce nasıl olur, verilen süre sonrasında her yıl çıkış giriş yapılıyor, seyahatim sonrasında tekrar girişim yapılacaktır diye bir dilekçe yazsam ve sgk hizmet listemi eklesem dilekçeme mantıklı olur mu ? 60 yada 90 günlük almak istiyorum işimi riske bırakmamam gerekiyor.
Sizce hangi yöntem ile başvurayım, aynı zamanda açık öğretim öğrencisiyim.İlginize teşekkürler.

Mehtap
18 Temmuz 2017

Merhaba ben ağustost 20 sinde yunanistan a gitmek istiyorum çalışmıyorum hesabimda 50 bin civarında meblağ var aynı zamanda açıköğretim de ogrenciyim aile referansi gerekli mi acaba annem emekli ama okuma yazma bilmiyor dilekçe konusu nasıl yapabilirim yardimci olursaniz sevirun

Serpil
18 Temmuz 2017

Merhaba öncelikle bizler ile deneyimlerinizi ve bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim, gün içinde başka bir başlık altında bir soru sormuştum ayrıca buna istinaden birşey daha sormak istiyorum, amcam bana gelirken davetiye getiriyor maddi masraflarımı karşılayacağına dair yazısı vs var, vize süresi neye göre belirleniyor, işveren bana 51 günlük izin süresi verdi fakat ben 80 veya 90 günlük bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorum, kısacası vize süresini biz mi talep ediyoruz konsolosluktan yoksa konsolosluk mu belirliyor, konsolosluk belirliyorsa süreyi rezervasyonumu neye göre belirlemem gerekiyor.Vize süresini kim belirliyor bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum, teşekkürler.

Serpil
19 Temmuz 2017

Son Bir Sorum Daha Olacak Özür Dilerim, Babam Sponsor Olacak Emekli, hesapda şuanda birikimi mevcut değil, aylığı yatıyor sadece hesabına, bu sponsorlukta herhangi bir sorun yaşarmıyız ?
İlginiz için teşekkür ederim.

Mustafa
14 Ağustos 2017

Fransaya gidecek kardeşinin eşi için sponsor olunur mu?

furkan
29 Ağustos 2017

bu sorum avrupa ülkeleri için değil amerika için. çalıştıgım şirket bana eğitim masrafları için sponsor olabilir mi ?

Şahin Doğan
29 Ağustos 2017

Amerika vizesini maalesef bilmiyorum ama mümkün gibi geldi bana 🙂

damla
16 Eylül 2017

merhaba iyi akşamlar. İrlanda’da dil eğitimi almak istiyorum 1 ay için.şu an öğrenci olarak gözükmüyorum kaydımı eylülde sildim tekrar üniversite sınavına gireceğim. sponsorum babam olacak fakat şu an çalışmıyor gözüküyor hesabımızda bi miktar para var ve üzerine tapular var.yine de sponsor dedemi gösterebilir miyim? ya da ikisini gösterebilir miyim? vizenin çıkma ihtimali nedir şimdiden teşekkür ederim

Şahin Doğan
17 Eylül 2017

Merhaba. Dil eğitimi şartları daha farklı. Bilgim yok o konuda maalesef.

Arif
21 Eylül 2017

Merhaba teyzem ev hanımı ikinci kez Almanya ya gitmek için vize başvurusunda bulunacağız. Sponsoru kendisi olamıyor mu? Yani kendi masraflarını kendisi karşılayamıyor mu? Bu şekilde dilekçe yazamıyor muyuz? Illa 1. derece akrabanın sponsor olması mı gerekiyor? 2.kez gideceğine rağmen sponsor olan kişinin gelir evraklarını belirtmesi mi gerekiyor?
Teşekkürler

Ahmet
29 Eylül 2017

Akrabalık bağım olmayan biriside sponsor olamıyor mu

Şahin Doğan
30 Eylül 2017

Hayır.

Pınar
16 Kasım 2017

Merhaba sahin bey ben size bisey danismak istiyorum. Ben almanyaya gıtmek için basvurmak istiyorum teyzem hasta onu ziyarete gidicem. Ev hanimiyım 2 cocugum var ve calışmıyorum. Esim calişiyor duzenlı kullandıgımız bı hesabı var fakat hem maası asgarı ücret gorunuyo hemde bı bırıkım hesabımız yok. Teyzem hasta oldugu ıcın davetıye de olmıycsk. 10 gunluk bı otel rezervasyonu yapıcam gıdıs donus ucak bıletı alıcam ve babamı sponsor gosterıcem. Babam duzenlı calısıyo 1800 gıbı bı maası var 1 evı ve yakın zamanda hesabına yatırdıgı 10 bın lirası var. Bu arada ben cocuklar olmadan gıdıcem. Evrakların arasına da konsolosluga hıtaben …. tarıhınde gerı donecegımı taahut ederım seklınde bı dılekce yazmayı dusunuyorum. Sızce vıze alabılme ıhtımalım varmıdır. Bu arada bu benım ılk vızem ve ılk yurtdısı cıkısım olacak. Cvp verebılırsenız cok memnun olurum

Yasemin Can
01 Aralık 2017

Hocam Türkçe yazsak sıkıntı olur mu? tesekkürler, Yasemin

Hidayet
11 Aralık 2017

Merhaba.. Almanya’dan davetiyem onaylandı . Sağlık sigortam yapıldı .. burdan pasaportumu çıkarttım .. burdaki konsolosluktan benden hangi evrakları isterler(davetiye daha yolda gelmesini bekliyorum)

HİDAYET
11 Aralık 2017

Merhaba..Şahin Bey … Abim devlet memuru , evli ve çocuğu var bana sponsor olabilir mi ?

Nehir
22 Aralık 2017

Merhaba, ben öğrenciyim ve Almanya’dan vize almak istiyorum ama banka hesabı gösteremeyeceğim sadece annemi sponsor olarak gösterip onun maaş bordrosunu vs göstereceğim bu şekilde vize alabilir miyim?

Şahin Doğan
24 Aralık 2017

Selam. Olması gereken o şekilde evet. Ama alıp alamayacağın konsolosluğa kalmış, bir şey diyemem maalesef.

Murat
02 Ocak 2018

Sponsor devlet çalışanı ise gerekli belgeler nelerdir acaba şimdiden teşkkürler

Mahide
04 Ocak 2018

Iyi günler bana abim sponsor oldu. Abimin is yerinin imza sirkülerini istiyorlar ama isyeri vermeyi kabul etmiyo o belge eksik olsa bi problem olur mu?

Pelin Alkan
14 Ocak 2018

Merhaba
Ablam Almanya’da yaşıyor.Annem de Almanya’ya gitmek istiyor fakat ne sigortası ne de adına bir gayrimenkul var.Babam emekli ondan faydalanabileceğini,babamın sponsor olabileceğini söylediler.nasıl bir dilekçe yazmamız gerekiyor.bilginiz var mıdır ?
Ablam hamileydi doğuma yetişmek için vize evraklrına bAşladı annem ama bebek erken doğdu.biran önce gitmek istiyor.en acilinden nasıl bir yol izlemeliyz ?

Nilufer aykin
18 Ocak 2018

Merhabalar vizem red olmadi ama eksik evrak olarak banka hesabında ki paranın nereden geldiğini soruyorlar bu para 2 ay önce annemden bana ev alabilmek için yardım olarak hibe edildi bunu nasıl ifade etmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Tugba
22 Ocak 2018

Merhaba gideceği ülkenin Örneğin annem İsviçre’ye gelecek İSVİÇRE BAŞKOMSOLOSLUGUNA mı YAZILMALI ? Birde dil Türkçemi olacak bir an evvel yazarsanız sevinirim iyi günler

Büşra
06 Şubat 2018

Merhaba, ben Erasmus içi Almanya’ya gideceğim. Ve baba asgari ücretle çalıştığı için masraflarımı dedem karşılayacak. Yani sponsorum dedem olacak. Sizin yazinizda ve vize başvurusunda sonra gönderdikleri istenilen belgeler listesinde sponsor olarak ebeveynlerin olabileceği yazıyor. Bu durum için ne yapmam gerekiyor. Öncelikle noterde babam bir dilekçe imzalasa kızımın masraflarını ben karsilayqmayacagim ve dedesinin karşılayacagını kabul ediyorum diye. Sonrada dedem bir dilekçe imzalasa torunumun masraflarını ben karşılayacagim diye kabul edilir mi ?

Melike
10 Şubat 2018

Merhaba bu sponsor olunması mecburi mi yani beni karşı taraf davet ediyor masraflarimı karşı taraf karsiliyacak yani bu durumda sponsor olmak gerekli mi

Orkun
11 Şubat 2018

Merhaba,
Avusturya başkonsolosluğuna ev hanımı olan eşim ve 9 aylık bebeğim için vize başvurusu yapacağız. Benim vizem var, sponsor ben olacağım ve bunun ile ilgili ingilizce ve türkçe dilekçe paylaşabilir misiniz rica etsem ?

Şimdiden çok teşekkürler,
Orkun

Ayshe
15 Şubat 2018

Merhaba, haftaya 1 haftalık Polonya vizesine başvuracağım 2015 de Erasmus programıyla gitmiştim 10ay süreli D vizesi almıştım İngilizce öğretmeniyim ama şuan çalışmıyorum hesabımda 20bin tl ve bir arabam var sponsor göstermelimiyim masraflarımı kendim karşılacağım diye dilekçe yazmama gerek varmı vize alma şansım nedir sizce

muharrem
18 Mart 2018

merhaba ben öğrenciyim shengene almanyadan başvurucam. Almanyada anne tarafımdan akrabalarım bana dilekçe yazıp gönderdiler. Sponsor olarak babam emekli onu yazmadım oun yerşne rusyada çalışan iki abim ikisininde ayrı olarak ort geliri 3000 dolar ve ayriyetten türkiyede çalışan abim onunda aylık geliri 5000 bin lira üç kardeşim(öz) sponsor olarak gösterebilirmiyim yani birden fazla sponsor gösterebilirmiyim ve vize alma şansım ne kadardır acaba? tatil süremi akrabalarımın yazın yanında geçirecceğim için 2 aylık yazdırdım akrabalarıma..

Ugur
10 Nisan 2018

Dilekçe türkçe mi olmalı ingilizce mi?
Tslee

Yağmur
15 Nisan 2018

Merhaba şahin bey annem benim 90 gün altı schengen vize başvurum için sponsor olacak fakat başvuruda onun bulunması gerekir mi

Şahin Doğan
15 Nisan 2018

Selam. Hayır gerek yok.

akın
04 Mayıs 2018

mehaba

ben staj ve dil kursu için ingiltereye vize başvurusunda bulunucam ailem masraflarımı karşılıycak durumda değil amcamın maddi geliri çok iyi o sponsor olmak istedi ailenin masrafları karşılayamayacağına dair dilekçe yazmasıyla amcamın sponsor olabileceğini duydum bu doğrumudur ?

Umutcan
25 Mayıs 2018

merhaba Annem ve babam ikisi birlikte sponsor olabiliyor mu acaba

Vildan Çimen
28 Mayıs 2018

Merhaba kayınvalidem veya kayınpederim bana ve çocuklarima sponsor olabilirmi?

Ali
28 Mayıs 2018

Merhaba,

Bu dilekçe örneğinin Türkçe olarak sunulmasında bir sakınca olmuyor değil mi?

Ali
04 Haziran 2018

Merhaba. Macaristan Başkonsolosluğuna vize için başvuru yapacağım ama annem çalışmıyor, babam ve ablam birkaç gün önce işe başladılar. Sponsor göstermeyip kendi hesabıma para yatırıp hesap dökümünü öyle alsam olur mu ?

Nesliham
06 Haziran 2018

Merhaba,

28 yasinsayim. Uluslararasi calisan bir sirkette iyi bir pozisyonda 1.5 yildir calisiyorum. Ticari ziyaret icin 2 kez fransa 1 kez Almanya schengenim var. Genelde vizemin cogunu kullanmadim genelde 1 gun ziyaretimizi yapip donduk.
Fransada 8 aylik bir dil egitimi icin bir universiteden kabul aldim. Tum masraflarimi calistigim sirket ustlendi ve dondugumde calismaya devam edecegim. Isyerim sponsorluk ve dondugumde devam edecegime iliskin dilekce verecek. Fakat isyerimin sponsorlugu kabul olmaz mi?
Gayrimenkul vs yok hesabimda birikimim var ama tam yeterli degil

Bilginizi rica ediyorum

Şahin Doğan
08 Haziran 2018

Selamlar. Dil eğitiminin şartları turistik vizeye göre daha farklıdır. Bunu konsolosluğu arayıp sormanızı tavsiye ederim.

Özkan akıncı
13 Haziran 2018

Arkadaşım merhaba dilekçede belirtmiş olduğunuz öğrencilik bilgi yerine ben işyeri bilgilerimi ve hangi konumda iş başı yaptığımı belirterek yazıyorum değil mi

Meryem
04 Temmuz 2018

Slm benim söyle bi sorum olacak benim kizim erasmus kazandı hibeli olarak yanliz benim ve babasini hesapbinda para yok tapu yok emeklilik icin islemlerimiz basladi bu konuda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz bir dilekçe yazıp yasal velisi olrak teyzesi yada yiğenim ola bilirmi

Kübra
02 Ağustos 2018

Merhaba sponsor olması için annem bana dilekçe yazacak. Erasmus öğrencisiyim annem bir şirkette düzenli olarak çalışıyor ancak maaş fiyatı yüksek değil. Annemin calisiyor olması vize için hesapta göstermem gereken parada bir azalma sağlayabilir mi ya da herhangi bir şekilde bunu etkiler mi

Mehmet
27 Eylül 2018

Slm şahin hocan benim sorum şu olacak . Ben daha önce Polonya’da 6 ay erasmus eğitimi aldım. Şimdi tekrardan öğrenci olarak turistik vizeye başvurmak istiyorum. Yanlız sponsor gerekli fakat benim annem emekli aylığı alıyor. Aldiği ücret asgari ücretin üstünde o yüzden bana sponsor olamıyor. Fakat benim daha önceden çalıştığım zamanlarda kalma bankada 7000 euro param var . Fakat şuan bir işte çalışıyorum. Kendi kendime sponsor olabilir miyim ?? Acil cevap bekliyorum hocam . Şimdiden teşekkürler

Haci musa
17 Ekim 2018

Merabalar benim esimin abisi davetiye yapdi ve firansadan kabul oldu benim esim ev hanimi cocuklarimla gidecek fakat konsolosluk sponsor dilekcesi isdiyor yeteri kadar bir ayakadar param var vizem cikarmi bilgileriniz icin tesekkur ederim

Ebru
26 Ekim 2018

Merb benim esim yirt disinda aile birlesim kagtlari icin ugrasiyor fakat biz hem ziyart amcli hemde gezme amcli sengele basvurduk dosylari vermye gittimzde bize zaten red geleck dendi ve sponsor olark kayin babmi kabul etmedi esimden sponsor olduguna dair kagit istediler acba bilgi verbilrmisinz tekrar randovu gunu aldim istedigleri kagtlarla berber tekrar gidecgim.

Caner
18 Kasım 2018

Merhaba, ben Hollanda’ya 3 günlük tatil için vize başvurusunda bulunmak istiyorum.Şuan da tam zamanlı olarak bir şirkette çalışıyorum.Hesabımda yeterli miktarda para yok yine de vekaletle bir yakınımı sponsor göstererek vize alabilir miyim?

Emine
19 Kasım 2018

Selam ben hesabımda 8000 $ la ve 1900 TL ile basvurada bulundum yaklaşık 6 aydır çalışmıyorum ve aöf öğrencisiyim bütün evrakları mı teslim ettim ama 2 3 ve 9 maddesi Red verdi. 2 ve 3 maddesinde yetersiz bulmuş hesabımdaki parayı vizeden 2 ay önce abim göndermişti diğer madde ise rezervasyon yaptığım otelle ilgili yrtersiz bilgi demiş yeniden başvuru yapmayı düşünüyorum ve bu sefer sponsoru abim olarak göstercem nufüs müdürlüğünden akraba olduğumuza dair kağıt almam yeterliymiş ama evraklarım tam olmasına rağmen neden bunlara yetersiz dedi anlamadım

buse uze
30 Kasım 2018

kuzenim bana sponsor olabilir mi teyzemin kızı ve öğretmen kendisi

Şahin Doğan
18 Aralık 2018

Hayır olamaz 🙁

Kübra
15 Aralık 2018

Merhaba ben erasmus la Portekiz e gitmeye hak kazandım. Vize randevusu aldım fakat sponsorluk istiyor. Annem çalışmıyor babam emekli fakat çok kredi borcumuz olması nedeniyle hesabı ekside. Sponsorluk koşullarına uygun değil. Babama yazdırdığım bir dilekçe ile amcam sponsorum olabilir mi?

Ferdi
16 Aralık 2018

Merhaba. Yeni Üniversite mezunu oldum. Doğal olarak henüz çalışmıyorum. Bankada yüklü meblağım var. Mevduat hesabımla rahat geçiniyoruz. Babam emekli ama şahsi banka hesabı yok. Annem ev hanımı. Annemle tatil planlıyoruz fakat Size küçük bir sorum var;
Annemin ve kendimin masraflarını kendim karşılayacağım (mevduat ve kendi banka hesabımla) Diye dilekçe yazsam vize almamda sorun olur mu yaratır mı? Yani vizeyi verirler mi?
Şimdiden teşekkür ederim
Sevgilerimle

Büşra
24 Aralık 2018

Merhaba, ben avusturya için schengen vizesine başvuracağım, sponsor göstermemin vize alabilmem için daha kolaylık sağlayacağını söyledi vize merkezindeki bayan. Fakat şöyle bir sorun var ki babam bir yerde aşçılık yapıyor ,sigortasız, banka hesabında bloke varmış fakat bir önceki gün 3 bin yatırmış. Annemdeki durumsa anneme bir hafta önce sigorta çıkışı yapmışlar, fakat banka hesabındaki hareketlilik aktifmiş. İkiside sıkıntılı olduğundan amcamı sponsor gösterebilir miyim?

Şeyma
21 Ocak 2019

Merhaba ben almayan vizesi almak için başvurdum çalışmıyorum okumuyorum da annemle babam ayrı annemle yaşıyorum bana sponsor olması lazım ama annem pek durumu yok onun yerine dayım olamaz mı? Aradim sordum sadece 1. Derece dedi dayıyı kabul ediyoruz dedi ama

Ibrakada ragazzi
09 Şubat 2019

Eline sağlık dostum, çok bilgilendirici, temiz ve net bir yazı olmuş

Ayse
23 Şubat 2019

Patronum sponsor olamıyor mu yani iş yeri tatil amaçlı gönderiyo jest olarak

ahmet
10 Nisan 2019

çalışmayan birisi olarak vize başvurusunda bulundum.kutahyada oturuyorum 1. derecen anne veya babamdan sponsorluk dilekçesi istediler. dilekçeyi yazarken pasaport numarası da eklemem gerekiyormu. ornek bi dilekçe örn. ile cvp verirseniz sevinirim

Eda
24 Nisan 2019

Merhaba avusturya için sponsorluk dilekçesinde almanca ve ingilizce olması gerekiyormuş notere ve yeminli tercümana gitmek gerekir mi

Mustafa
23 Haziran 2019

Ben çalışan oldugum için il yeri sahibim sponsor oldu ama benden birde neden patronum sponsor oldu diye dilekçe istediler nasıl yazmalıyım bunu

Mustafa
10 Şubat 2020

Arkadaşlar vize başvurusu yapmak istiyorum çalıştıgım firma imza sirküleri ve taahhüt veriyor ben dönmedigim taktirde firmaya her hangi bir cezai işlem uygulanır mı

Gezgin Ajandası
02 Ağustos 2020

Sponsor yazısı, vize için en önemli belgelerden biri. Bu konuda verdiğiniz faydalı ilgiler için teşekkür ederim Bravo !!!